Zajęcia z nurkowania

Home / Aktualności / Zajęcia z nurkowania
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

W dniu 10. 10.2023r. uczniowie klasy II TI oraz klasy II LSP uczestniczyli w zajęciach z podstaw nurkowania. Zajęcia odbyły się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym pływalni Aquarius w Lesku, a poprowadził je licencjonowany nurek Pan Bartłomiej Brzeziński . Uczniowie zapoznali się z niezbędnym sprzętem do nurkowania oraz jego zastosowaniem, poznali również podstawowe znaki nurkowe służące do komunikacji pod wodą.

Pan Bartłomiej poinformował uczniów, iż nurkowanie należy do sportów ekstremalnych i wymaga zarówno przygotowania teoretycznego jak i praktycznego. Podkreślił, że czas poświęcony na nurkowanie, jest czasem na poznanie siebie oraz czasem na budowanie relacji z innymi, braniem odpowiedzialności za drugą osobę. Stwierdził, iż kobiety posiadają naturalne predyspozycje do uprawiania tego rodzaju sportu, są skupione na działaniu, są spokojniejsze i lepiej radzą sobie ze stresem. W tym przypadku potwierdziły się te informacje ponieważ dziewczęta jako pierwsze odważyły się na nurkowanie w asyście Pana Bartłomieja. Nurkowaniu towarzyszyło wyławianie skarbów – jakimi były obciążone kółka do wody.
Dla uczniów był to czas na praktyczne poznanie nurkowania jako nowej dyscypliny sportowej, a w przyszłości może niektórzy z nich rozpoczną prawdziwą przygodę z nurkowaniem.

Serdecznie dziękujemy Panu Bartłomiejowi za lekcję nurkowania i życzymy sukcesów.

 

Organizatorzy : Irena Paszkiewicz
Roman Wiliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content