Sukces uczniów ZSTiA w Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej 2024

Home / Aktualności / Sukces uczniów ZSTiA w Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej 2024
Dodał: Grzegorz Brajewski
----

W dniu 13 czerwca 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Lesku odbyła się kolejna edycja Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Leskiego, zorganizowanego przez Fundację Pasieka, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Leskiego Pana Wojciecha Stelmacha.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Leskiego.
Uczestników konkursu przywitał adwokat Karol Grześkiewicz – Prezes Zarządu Fundacji Pasieka. Wyraził on także uznanie dla uczestników konkursu za zainteresowanie dziedziną nauk prawnych oraz życzył młodzieży powodzenia na konkursowych zmaganiach.
Po oficjalnym przywitaniu uczniowie przystąpili do konkursu, który składał się z pytań testowych oraz otwartych wraz z krzyżówką. Po zakończeniu trwających pół godziny zmagań dokonano sprawdzenia prac konkursowych, a następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród wraz z uczestnictwem Pana Starosty Wojciecha Stelmacha oraz Pana Sekretarza Czesława Gawłowskiego.
Laureatami konkursu „Młodzi Mistrzowie Prawa” w Powiecie Leskim zostali:
I. Amelia Czech – Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku,
II. Emilia Gądek – Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku,
III. Konrad Jaworski – Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku.
Serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie Pan Starosta Wojciech Stelmach podkreślił jak ważne jest zainteresowanie zagadnieniami prawnymi wśród młodzieży, które na pewno przydadzą się im w przyszłości. Zaznaczył także, że konkurs nie tylko poszerza wiedzę, ale również pozwala na zdobywanie doświadczenia poprzez uczestnictwo w tego rodzaju wydarzeniach oraz zawieranie nowych znajomości wśród uczniów. Pan Starosta podkreślał również jak ważną inicjatywą jest prowadzenie edukacji prawnej wśród młodzieży, a dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją Pasieka z Powiatem Leskim jest to możliwe.
Źródło: Powiat leski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content