XV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Home / Aktualności / XV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

Nasze Hotelarki znowu z sukcesami

W dniach 19.03 – 21.03.24 odbył się finał XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Bydgoszczy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była turystyka biznesowa. Uczestniczki z naszej szkoły Kamila Gudz i Karolina Lipka z klasy IV technikum hotelarskiego znalazły się wśród 36 Finalistów olimpiady.

Konkurs składał się z dwóch etapów: testu pisemnego oraz części praktycznej, w ramach której uczestnicy mieli przeprowadzić rozmowę z gościem hotelowym w języku angielskim oraz przygotować nakrycie stołu i obsłużyć gości w restauracji.

Po części pisemnej, do etapu finałowego zakwalifikowała się Kamila Gudz,  zajmując wysokie ósme miejsce i zdobywając tym samym tytuł Laureatki OWH.

Obie dziewczyny doskonale poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, udział w ogólnopolskiej olimpiadzie to ich duży sukces oraz powód do dumy dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy Kamili i Karolinie, życząc dalszych sukcesów. Gratulacje również dla nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz języka angielskiego za przygotowanie, wsparcie i opiekę nad uczennicami.  Pobyt w Bydgoszczy nie tylko upłynął na zmaganiach konkursowych,  uczestnicy mieli okazję zwiedzić najciekawsze zakątki miasta, w tym: zabytkową część miasta, Katedrę Bydgoską, Wyspę Młyńską, Kanał Bydgoski, reprezentacyjną ul. Gdańską wraz z zabytkowym Hotelem Pod Orłem, posąg „Łuczniczki” – symbolu miasta,  „Fontannę Potop” oraz Muzeum Mydła z warsztatami mydlanymi.

Opracowała: Marta Kowalska-Łyszczarz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content