„SŁUŻBY DZIECIOM” W LESKU

Home / Aktualności / „SŁUŻBY DZIECIOM” W LESKU
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

W dniu 27.03.2024r  zostały zorganizowane  ćwiczenia, pozwalające usprawnić koordynację i współpracę służb organizowane regularnie przez różne jednostki administracyjne. Obserwatorami ćwiczeń, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lesku, byli szczególnie wymagający widzowie – uczniowie leskich szkół. Przygotowane dla nich pokaz i stoiska profilaktyczne, miały za zadanie przybliżyć, ale i promować wśród młodych ludzi, pracę poszczególnych służb.

Scenariusz działań profilaktyczno-edukacyjnych, którym nadano nazwę „Służby dzieciom”, przedstawiał wypadek drogowy, w którym ucierpiał pasażer samochodu osobowego. Aby uratować pasażera i kierowcę z uszkodzonego pojazdu, interweniować musieli strażacy używający profesjonalnego sprzętu do cięcia karoserii. Poszkodowanym zaopiekowali się ratownicy medyczni, a policjanci zajęli się nietrzeźwym kierowcą – sprawcą wypadku, przeprowadzili również dalsze czynności na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze przygotowali ćwiczenia dla młodzieży klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych w Lesku . Uczniowie klas 3T, 4TŻI i 5TIA wzięli również czynny udział w tym przedsięwzięciu  W ten sposób poszczególne jednostki administracyjne chciały pokazać młodym ludziom, jak wygląda w praktyce współpraca różnych służb na miejscach zdarzeń.

Po pokazie, młodzież zaproszono do wcześniej przygotowanych stanowisk, gdzie każda ze służb prezentowała zalety swojego zawodu. W ten sposób starano się zachęcić młodych ludzi do przemyślenia swojej przyszłej ścieżki zawodowej. W promocji swoich formacji, oprócz policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lesku, udział wzięli: ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Lesku i Straży Granicznej w Wetlinie, Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych, Straży Ochrony Kolei, żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sanoku oraz pracownicy Nadleśnictwa Lesko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content