Meet And Code

Home / Aktualności / Meet And Code
Dodał: Wiesław Rychlicki
----

Spotkajmy się i kodujmy jest wydarzeniem o zasięgu europejskim i odbyło się w naszej szkole 11 października. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z pierwszej klasy Technikum Informatycznego. Podczas pierwszej godziny spotkania, uczniowie zapoznali się z ideą corocznych wydarzeń MeetAndCode, ich organizatorami i sponsorami oraz  poznali „głównych bohaterów”, czyli płytkę elektroniczną WeMos D1 R32 i czujnik BMP280. Na realizację wydarzenia otrzymaliśmy od organizacji TechSoup Polska grant w wysokości 400€. Kwotę przeznaczyliśmy w całości na zakup elementów elektronicznych niezbędnych do przeprowadzenia dalszej części tych zajęć.

Spotkanie MeetAndCode

Po teoretycznym wprowadzeniu do tematu Czujniki i pomiary w domu – wyniki w sieci lokalnej,  podzieleni na dwie grupy wykonywaliśmy ćwiczenia praktyczne.

Uczniowie połączyli (wg schematu) elementy układu elektronicznego, podłączyli układy do komputerów i w środowisku Arduino IDE uruchamiali przygotowane wcześniej programy. Wspólnie analizowaliśmy kod szkiców (tak nazywa się kody źródłowe programów dla Arduino).  Wyniki pomiarów temperatury powietrza i ciśnienia atmosferycznego oraz obliczonej na tej podstawie wysokości n.p.m obserwowaliśmy na ekranach swoich smartfonów i komputerów w sieci lokalnej.

Budowanie układu

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła działające przy naszej szkole (dawniej przy Zespole Szkół Drzewnych w Lesku)  i Wiesław Rychlicki – autor projektu i prowadzący te zajęcia. Zakupione elementy pozostaną w szkole i będą wykorzystywane podczas lekcji z przedmiotu Podstawy programowania i robotyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content