MATURZYŚCI U MATKI BOŻEJ

Home / Aktualności / MATURZYŚCI U MATKI BOŻEJ
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

„Maryjo – Tyś naszą nadzieją” to hasło tegorocznej Pielgrzymki Maturzystów, która odbyła się od 30.09 do 1.10. 2022 r. W dzisiejszych czasach, kiedy często ludziom młodym brakuje nadziei, przybyliśmy na Jasną Górę, by tej nadziei doświadczyć, bo„ nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi.” Każdy zanosił przez przyczynę Maryi swoje prośby dotyczące matury, a także spraw osobistych i rodzinnych.

Nasz wyjazd był poszerzony o nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II oraz zwiedzanie Obozu Zagłady w Oświęcimiu i Brzezince. Z całej diecezji do Matki Bożej przybyło około1500  maturzystów. Z naszej szkoły wzięło w niej udział 13 uczniów. Nie są to liczby takie jak przed pandemią, ale myślimy, że z czasem odbuduje się zwyczaj uczestnictwa maturzystów w tej pięknej pielgrzymce.

Młodzież, która uczestniczyła w pielgrzymce wróciła zadowolona i zmęczona J Duże wrażenie wywarło na nich zwiedzanie obozu Zagłady w Oświęcimiu, tłumy ludzi na Jasnej Górze, którzy przyjechali modlić się do Matki Bożej, skrwawiona sutanna św. Jana Pawła II, a także wspólny wyjazd.

Więcej informacji można przeczytać na stronie. Można tez posłuchać konferencji i kazania.

https://przemyska.pl/2022/10/04/jasna-gora-po-raz-kolejny-maturzysci-zawierzali-sie-matce-bozej/

s. Magdalena Wolańczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content