Rocznicowe obchody

Home / Aktualności / Rocznicowe obchody
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

18 lutego 2023r. młodzież z klasy II i III technikum żywienia wraz opiekunami miała zaszczyt przygotować biesiadę w „Foresterium” Centrum Kultury w Zagórzu z okazji 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz 150 rocznicy śmierci Wincenta Pola.

Uczniowie przygotowali szeroki asortyment smacznych i wykwintnych potraw z dziczyzny: gulasze z serc jelenia, bigos, barszcz na wywarze z dziczyzny, ozory w galarecie, smalec, pasztety z żurawiną i śliwkami, pieczenie z grzybami, jak również pieczenie z czosnkiem niedźwiedzim.
Ponadto na stołach przygotowane były wędliny, różnorodne sery oraz drobne przekąski z darów lasu.
Młodzież technikum żywienia wykonała pracę  przerobu mięsa z jelenia od surowca do produkty finalnego z  jeleniny i sarniny. W ten sposób nabyli nowych umiejętności przygotowania potraw z dziczyzny. Dodatkowo przygotowali salę restauracyjną dla gości zaproszonych.
Przygotowana biesiada była udana i spotkała się z uznaniem uczestników.
Serdecznie dziękujemy uczniom wraz z opiekunami za włożony trud i pracę w organizację imprezy w Foresterium” Centrum Kultury w Zagórzu z okazji 100- lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz 150 rocznicy śmierci Wincenta Pola.
Dorota Madejska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content