Zarabianie złącz IDC patch paneli w technikum informatycznym

Home / Aktualności / Zarabianie złącz IDC patch paneli w technikum informatycznym
Dodał: Adrian Zapała (Admin)
----

W ramach dzisiejszych zajęć związanych z eksploatacją sieci komputerowych uczniowie klasy 2. technikum informatycznego poznawali metody wytwarzania okablowania strukturalnego, które łączy poszczególne punkty abonenckie z szafą RACK’ową.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali poznawane przez kilka wcześniejszych lekcji umiejętności związane z zarabianiem kabli sieciowych – skrętek UTP i STP w standardzie TIA-568B, oraz testowaniem ich łączności.

Przydało się zastosowanie takich narzędzi jak: zaciskarki, kable sieciowe, końcówki sieciowe (wtyki RJ-45), testery sieciowe, noże uderzeniowe Krone, panele krosownicze z przeznaczeniem do 10” szaf rozdzielczych, oraz oczywiście wiedza teoretyczna na podbudowie której ćwiczenia laboratoryjne zostały wykonane.

Dzięki dzisiejszym zajęciom przyszli technicy informatycy nabyli umiejętności, które bezpośrednio przydadzą się im w ich przyszłej pracy zawodowej 👍👍👍

Adrian Zapała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *