Technik żywienia i usług gastronomicznych w Lesku w czasie pandemii

Home / Aktualności / Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych / Technik żywienia i usług gastronomicznych w Lesku w czasie pandemii
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

W czasie pandemii nauczanie przedmiotów zawodowych  jest trudnym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli , jak i dla młodzieży.

Na szczególną uwagę zasługują zajęcia praktyczne z pracowni gastronomicznej, które pomimo sytuacji pandemicznej, odbywają się zgodnie z planem i założoną tematyką. Uczniowie realizują założony program dotyczący przygotowywania potraw i napojów w swoich kuchniach domowych. Starają się przestrzegać zasad bezpiecznej pracy oraz  odpowiedniej gospodarki produktami ,kosztów produkcji , a także właściwego dostosowania czasu do produkcji żywności. W czasie zajęć w umówiony sposób z nauczycielem, relacjonują wykonanie danego zadania praktycznego, czy też wysyłają zdjęcia z poszczególnych etapów przygotowania danych potraw i napojów.

Jednak lekcje zdalne w przypadku zajęć praktycznych, nie oddają w pełni całego przekazu wiedzy i umiejętności danego ucznia, a także praca w domu nie symuluje miejsca późniejszej pracy ucznia. Młodzież nie ma też możliwości wykorzystania odpowiedniego sprzętu do pracy oraz brakuje jej  integracji społecznej i zdrowej rywalizacji wśród swoich rówieśników. Wiadomo, dzięki obecności tych czynników, uczniowie czują motywację do pracy i przyswajania wiedzy w sposób przystępny dla każdego.

Dlatego też,  w Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku, korzystając z tego, że ustawodawca dopuścił prowadzenie zajęć praktycznej nauki zawodu w małych grupach zachowując odpowiednie wymogi sanitarne, technik  żywienia i usług gastronomicznych prowadzi zajęcia stacjonarnie. Ku wielkiemu zadowoleniu młodzież może uczestniczyć w zajęciach praktycznych w szkole. Stęsknieni za „normalnością” chętnie biorą udział w wykonywaniu różnych ćwiczeń z obsługi konsumenta, a także w zajęciach gastronomicznych.

Przed Świętami Wielkanocnymi Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Lesku przygotowywali świąteczne nakrycia stołów, a także sporządzali potrawy wielkanocne. Uczniowie w widoczny sposób docenili stacjonarną naukę w ZSTiA w zestawieniu ze zdalną. Ponadto w ostatnim czasie na poniedziałkowych zajęciach z pracowni gastronomicznej przygotowali desery oraz napoje bezalkoholowe na zimno i gorąco.  Młodzież z entuzjazmem kreowała nowe receptury drinków bezalkoholowych. Wszystkie napoje były nadzwyczaj kolorowe i smakowite. Wcielili się w 100% w rolę przyszłym barmanów i baristów, bo oprócz koktajli przygotowywali również różne rodzaje kaw.  Poza tym, młodzież wykonała, także swoje popisowe desery bogate w wartości odżywcze. Cieszyły się uznaniem kolegów i koleżanek.  Uczniowie pełni zadowolenia ze swojej pracy mogli dokonać oceny swoich prac i dokonać degustacji niestety tylko swoich wyrobów.

Do artykułu załączam zdjęcia z kulinarnych zmagań podczas stacjonarnych zajęć praktycznych w naszej szkole z przedmiotów gastronomicznych.

 Dorota Madejska

Iwona Tokarska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content