Szkolny Konkurs Papieski

Home / Aktualności / Szkolny Konkurs Papieski
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

Współczesna młodzież nie należy już z pewnością do pokolenia JP2. Urodzili się po Jego śmierci. Postać św. Jan Pawła II wydaje się im daleka i niezrozumiała. W internecie można spotkać wiele prześmiewczych i kłamliwych  opinii na Jego temat, które kształtują fałszywy obraz papieża. Dlatego tak ważnym wydaję się dziś przekazywanie młodym prawdy na temat życia i przesłania naszego świętego Papieża.

Siostry katechetki zapoznały wszystkich uczniów z postacią św. Jana Pawła II. Najlepsi z nich wzięli udział w szkolnym konkursie papieskim, który miał charakter quizu z wykorzystaniem zdjęć, fragmentów filmu oraz piosenek. Najlepsi zostali nagrodzeni odpowiednią oceną, dyplomami i nagrodami książkowymi.

Pierwsze miejsce: Natalia Lemieszczuk i Angelika Trześniowska

Drugie miejsce: Weronika Dybaś i Amelia Szulecka

Trzecie miejsce: Oliwia Kazibucka i Emilia Torba

Mamy nadzieję, że te i podobne działania zaowocują w sercach naszych uczniów zrozumieniem i szacunkiem dla posłannictwa św. Jana Pawła II.

s. Magdalena Wolańczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content