Spotkanie z Panią prof. Haliną Zgółkową

Home / Aktualności / Spotkanie z Panią prof. Haliną Zgółkową
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

„Żyć tak, jakby wszystko było cudem”- spotkanie z prof. Haliną Zgółkową.

13 września 2022r na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Leśnych w Lesku  klasa IV TI wraz z opiekunem p. Sabiną Orłowską – Chomiszczak brała udział w spotkaniu z panią prof. dr. hab.  Haliną Zgółkową.  językoznawcą z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, redaktorką wielu słowników języka polskiego, autorką książek i publikacji dotyczących m.in. językowego savoir vivre’u oraz zagadnień związanych z językiem dzieci i młodzieży.

Spotkanie pani prof.  rozpoczęła  przesłaniem  : „Trzeba żyć tak, jakby wszystko było cudem, jakby nigdy nic miało się już nie powtórzyć. Trzeba chwytać czas i cieszyć się każdą chwilą, umieć doceniać życie, bo mamy je tylko jedno.  Pani profesor, goszcząca z okazji Jubileuszu 50-lecia ZSL w Lesku, opowiadała o swojej pracy naukowej, odpowiadała też na pytania uczniów i nauczycieli związane z  treścią arkuszy egzaminacyjnych, a szczególnie z zagadnieniami z zakresu nauki o języku oraz na pytania dotyczące zmian zachodzących we współczesnym języku polskim.

Dziękujemy Pani prof. za poświęcony nam czas, cenne refleksje na temat życia i wartości pracy jako pasji oraz uwagi na temat  tego, co można, a czego należy unikać w mowie zarówno pisanej jak i mówionej. Pamiętajmy: „ Jesteśmy tym, co i jak mówimy!”.

Redagowała: Sabina Orłowska-Chomiszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content