Obóz survivalowy

Home / Aktualności / Obóz survivalowy
Dodał: Marek Badecki (Wicedyrektor)
----

W dniach 15-17 września br., jak co roku, uczniowie technikum ekonomicznego o specjalności  policyjno-prawnej uczestniczyli w obozie survivalowym zorganizowanym na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Wypoczynkowego Lesko Summer&Ski w Weremieniu. Pierwszym wyzwaniem był marsz spod szkoły zielonym i czarnym szlakiem przez szczyt Gruszka do ośrodka (ponad 7 km). Każdy dzień wypełniony był bardzo intensywnym szkoleniem oraz różnymi atrakcjami przygotowanymi przez doświadczonego instruktora z Agencji Turystycznej Szpilki w Bieszczadach Pana Grzegorza Kobylak.

W trakcie obozu  uczestnicy wzięli udział m.in. w:

  • strzelectwie sportowym – uczniowie uczyli się i doskonalili umiejętność obsługi broni pneumatycznej. Prym w czasie zawodów strzeleckich wiodły dziewczyny. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Marcelina Gaweł (I miejsce 45/50 pkt.), oraz Weronika Matuszewska (II miejsce). Szkolenie i zawody przeprowadził Pan Komendant  Ryszard Prorok  – Prezes Ligii Obrony Kraju w Brzozowie, doświadczony trener i sędzia strzelectwa;
  • paintballu – wyposażeni w maskę i w pełne umundurowanie uczniowie rozegrali m.in. grę „przejęcie flagi”;
  • szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Adama Błaszczyka w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. reanimacja z defibrylatorem);
  • Weremień Exploration – uzbrojeni w GPS-y, kompasy i wskazówki, uczestnicy wyruszyli na eksplorację bieszczadzkich terenów celem odnalezienia „skarbu”;
  • pionierce – budowanie obozowiska, tworzenie przedmiotów codziennego użytku;
  • sztuce przetrwania – budowa obozowiska oraz nauka panowania nad ogniem, pozyskiwanie pożywienia, budowa prostych filtrów wodnych.
  • łucznictwie – strzelanie do celów;

 

Nie zabrakło też innych atrakcji takich jak bubble football (sport polegający na grze w piłkę nożną w dużych, dmuchanych kulach – tak zwanych kulach Bumper Ball), zawody w przeciąganiu liny, przeciąganie samochodu terenowego Nissan Patrol OFF ROAD z liną. Samochód nie był w stanie oprzeć się sile OŚMIU WSPANIAŁYCH.

Pomimo wyczerpującego programu, wszyscy uczniowie wieczoramiznajdowali jeszcze siły na integrację oraz wspólną rywalizację z Panem Tomaszem Decem w siatkówce plażowej.

W ostatnią noc uczniowie uczestniczyli w nocnej wyprawie leśnymi szlakami na szczyt Gruszki. Celem nocnej wyprawy miał być wschód słońca podziwiany z punktu widokowego przy wyciągu Lesko-Ski. Słońca nie zabrakło, ale i tak wszyscy byli zachwyceni wyprawą ;).

W ostatnim dniu podczas podsumowania w wyniku tajnego głosowania wyłoniono OSOBOWOŚĆ OBOZU SURVIVALOWEGO. Zdecydowaną większością głosów zwycięstwo w tej kategorii zasłużenie przyznano Panu TOMASZOWI DECOWI.

 

Wszyscy bez wyjątku ukończyli szkolenie, a wielu uczestników (w tym przyszłoroczni absolwenci) zapowiedzieli swój udział w następnym roku.

« z 2 »

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content