HISTORIA OGRODÓW, REWALORYZACJA I KONSERWACJA ZABYTKÓW SZTUKI OGRODOWEJ

Home / Aktualności / HISTORIA OGRODÓW, REWALORYZACJA I KONSERWACJA ZABYTKÓW SZTUKI OGRODOWEJ
Dodał: Adrian Zapała (Admin)
----

Wczoraj klasa 2 poznawała rodzaje prac konserwatorskich w ogrodach i parkach zabytkowych.

Zapoznała się między innymi z etapami odtwarzania barokowych parterów ogrodowych, jakie gatunki roślin pojawiały się na rabatach, czym wypełniano kolorowe pola pomiędzy ornamentem z bukszpanu, gdzie ustawiano rośliny oranżeriowe a co przycinano w geometryczne kształty – tzw. topiary. Historia tworzenia ogrodów w różnych epokach a także historia ich odtwarzania jest naprawdę bardzo ciekawa.

Anna Pałacka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *