Dzień Papieski w szkole

Home / Aktualności / Dzień Papieski w szkole
Dodał: Adrian Zapała (Admin)
----

„Zawierzam macierzyńskiej opiece Pani Jasnogórskiej, siebie, Kościół, wszystkich moich Rodaków, nie wyłączając nikogo. Zawierzam Jej każde polskie serce, każdy dom i każdą rodzinę. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi. Niech Maryja będzie przykładem i przewodniczką w naszej codziennej i szarej pracy.” Św. Jan Paweł II

W październiku przypadają dni, w których w szczególny sposób wspominamy św. Jana Pawła II:

  • 11 października – niedziela – Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”,
  • 16 października – rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską
  • 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II

Z tego powodu na holu w naszej szkole pojawiła się wystawa o życiu naszego Świętego Papieża. W roku, w którym obchodzimy setną rocznicę jego urodzin chcemy przypomnieć sobie ważne wydarzenia z życia naszego Wielkiego Rodaka.

s. Magdalena Wolańczyk
s. Jadwiga Sobola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *