20 października – DZIEŃ KRAJOBRAZU

Home / Aktualności / 20 października – DZIEŃ KRAJOBRAZU
Dodał: Adrian Zapała (Admin)
----

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa” – Leoport Staff. 20 października przypada Dzień Krajobrazu, który obchodzony jest po raz piąty. W tym roku głównym tematem obchodów jest DRZEWO W KRAJOBRAZIE.

W związku z tym właśnie dniem, w miesiącu październiku, w całej Polsce odbywa się wiele wydarzeń krajobrazowych. Inicjatorem jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

My też postanowiliśmy uczcić ten dzień rysując drzewa. Obserwowaliśmy ich pokroje, cechy charakterystyczne dla poszczególnych gatunków, podziwialiśmy ich piękno. Zajęcia rysunkowe odbyły się w klasie 1 Technikum Architektury Krajobrazu.

„Troska o środowisko zaczyna się w krajobrazie. Widzimy, odczuwamy, podziwiamy, chcemy chronić” – Marta Rzemieniuk (GDOŚ).

Anna Pałacka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *